Bardzo sensowna”Książka bez sensu”

Tytuł: ,,Książka bez sensu”
Autor: Alfie Deyes

Sam tytuł może początkowo nie napawać optymizmem, właściwie równie dobrze, jakiś malarz mógł nazwać swój obraz „Nie wart patrzenia”, a kompozytor swój utwór „Tylko dla wytrwałych”. Niemniej jednak przyznać trzeba, że większość z nas po usłyszeniu jakiegoś zdumiewającego tytułu od razu chce dowiedzieć się skąd w ogóle taki pomysł na niego i dlaczego autor go tak nazwał. W tym wypadku jest zupełnie inaczej, bo autorem „Książki bez sensu” jest twórca kanału PointlessBlog (dosłownie „Blog bez sensu”) na YouTube. Czym właściwie jest to dzieło?

1213Można by porównywać je do „Zniszcz ten dziennik” lub „To nie książka”, niemniej jednak wydaje mi się, że „Książka bez sensu”, pomimo swojego wątpliwego tytułu moim zdaniem ma ciekawsze i bardziej kreatywne pomysły. Zadania w środku nie są zupełnie bezsensowne, np. nie znajdziemy tu hasła „posmaruj tą stronę ketchupem, a następnie przyklej tu zużyty papier toaletowy”. Zamiast tego możemy złożyć oryginalnego łabędzia z origami, a efekty wkleić, zasuszyć kwiaty, narysować selfie, zapisać swój ulubiony cytat, wkleić zdjęcie, zapisać swoje życiowe ambicje czy też zagrać w różne gry wymyślone przez Alfiego.

Wykonując różne zadania miałam świetną zabawę, przyznam się, nie wszystko sama zrobiłam, parę osób mi w tym pomogło, ale kreatywne pomysły Alfiego potrafią zachwycić każdego. Nie da się znudzić, na dodatek „Książkę bez sensu możemy zabrać wszędzie, ponieważ nie zajmuje dużo miejsca. Moim zdaniem, jest to świetny sposób na zabicie nudy i miłe spędzenie czasu. 🙂 Jak tu inaczej zrecenzować? Po prostu sami musicie zobaczyć!

14

15

11

1

Ocena: 10/10

AD_PB_PL_cover_v2

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s