„Twój dziennik” – książka nie tylko na 1 rok

Tytuł: „Twój dziennik; 12 nowych lekcji i myśli na każdy dzień”
Autor: Regina Brett

Jako, że powitaliśmy niedawno Nowy Rok to postanowiłam napisać parę słów o świetnej książce, a właściwie dzienniku/kalendarzu Reginy Brett, który możemy kupić dzisiaj a wykorzystać nawet za 10 lat. Po pierwsze to nie jest zwykły, tradycyjny notatnik taki jak inne, a co go tak wyróżnia? Między innymi na każdej stronie znajdziemy jakąś sentencję lub miejsce aby sobie jakąś wybrać i tam wpisać. Przed każdym miesiącem autorka napisała parę słów, na pozór zwyczajnym, ale jednak sprawdzających się na co dzień.  Parę zwyczajnych zdań ma nam pomóc pozytywnie przeżyć kolejne dni. Można też powiedzieć, że dzięki tym „przemowom” Regina Brett każdy miesiąc porównuje do nowego rozdziału.A o co mi chodziło z tymi dziesięcioma latami? Tutaj muszę powiedzieć o baaardzo dużym plusie dla tej książki, a mianowicie dni nie są podpisane „poniedziałek, wtorek, środa…”, dlatego nie musimy się obawiać , że dziennik za rok będzie już nieaktualny, wręcz przeciwnie. Z przodu mamy nawet mini kalendarzyk,  którym wypisane są lata 2016-2020, choć „Twojego dziennika” można by użyć nawet w 2030.

12343Autorka bardzo chciała żeby książka napawała użytkowników codziennym optymizmem i pomaga jej w tym świetne wydanie i opracowanie graficzne. Osobiście podobają mi się proste okładki, bo na swój sposób przyciągają wzrok, tak właśnie jest w tym przypadku. W środku każdy miesiąc ma inne wzór kartek, a każdy z nich jest ciekawie zaprojektowany.

„Najczęściej jedyną osobą, która stoi ci na drodze , jesteś TY SAM.”

„Twój dziennik” to dosyć duża pozycja, ale w każdej torbie czy też plecaku się na pewno zmieści, sama postanowiłam, że będę go używać do zapisywania różnych ważnych wydarzeń, terminów sprawdzianów i kartkówek, spotkań, może ciekawszych/ zabawniejszych momentów z życia mojego i moich idoli, ulubionych pisarzy, blogerów.

 „Życie to nie suma oddechów. Życie to SUMA MOMENTÓW, które zapiera ci dech w piersiach.”

Podsumowując, czy polecam „Twój dziennik”? Jak najbardziej tak, uważam, że jest to niezwykle użyteczna książka/ kalendarz, z pewnością w Nowym Roku, każdemu się przyda.

1234

12341

 

Ocena: 10/10

12344

Reklamy

Jedna myśl nt. „„Twój dziennik” – książka nie tylko na 1 rok

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s